Back To Top

Delegáti

Jazzmeile Thüringen (Německo)

Thomas Eckardt

Thomas se narodil v Jeně, v bývalé NDR. Vystudoval fyziku a následně se tímto oborem živil ve společnosti Carl Zeiss. Vedle toho však výrazně ovlivňoval dění na východoněmecké scéně. V roce 1980 pomáhal zrodu jazzclubu Jazz in Paradise a po politickém převratu v roce 1990 založil festival Jazzmeile Thüringen, na němž dodnes působí v pozici uměleckého ředitele. V roce 2013 jeho festival získal prestižní ocenění Art Award Svobodného státu Durynska.

Jazzclub Tonne (Německo)

Steffen Wilde

Steffen začínal ve svém rodném Halle jako dramaturg jazzové koncertní řady v Turm Jazzclub a na International Moritzburg Jazzfestival. Od roku 1997 do roku 2012 působil ve vlastní bookingové agentuře Subtone Concerts a mezitím se roku 2009 stal také výkonným a umělecký ředitelem klubu Jazzclub Tonne v Drážďanech. Steffen je rovněž členem německé Bundeskonferenz Jazz/Federal Jazz Conference a uměleckým ředitelem Jazz Talentzz v Lipsku.

EKLEKTIK SESSION (Polsko)

Radek BOND Bednarz

Radek je baskytarista, producent a skladatel z polské Vratislavi. Založil mezinárodní uměleckou platformu a festival Eklektik Session a v rámci své záliby v cestování rovněž rozvíjí kulturní a charitativní projekty ve východní Africe.

Jazztopad Festival in Wroclaw (Polsko)

Piotr Turkiewicz

Piotr je uměleckým ředitelem festivalu Jazztopad ve Vratislavi. Ten si získal místo na mezinárodní festivalové mapě díky prezentaci nové hudby a speciálních projektů objednaných přímo na míru festivalu, stejně jako pořádáním koncertů uznávaných jazzových umělců. Od roku 2015 se festival každoročně koná i v New Yorku.

Jazz Festival in Steyr (Rakousko)

Peter Guschelbauer

Peter je zakladatelem hudebního vydavatelství Alessa Records zaměřeným na jazz, world music a blues (podílel se již na více než 500 albech). Kromě toho založil a umělecky řídí několik rakouských festivalů a hudebních eventů improvizované hudby a jazzu. Patří mezi ně například Jazz festival in Steyr, bluesová koncertní řada Tuesday the Bluesday v Linci pořádaná ve spolupráci s komorou práce a STIWA Jazzforum v Hagenbergu.

Ronnie Scott's Jazz Club (Velká Británie)

Paul Pace

Klub Ronnie Scott's zůstal ústředním motivem Paulovy celoživotní lásky k jazzu. Paul se během posledních deseti let zaměřil na prezentaci evropského jazzu v Londýně, zejména na spolupráci s norskými, českými, lotyšskými a nizozemskými hudebníky. Zároveň je neochvějně propojen se současnou pulzující světovou i britskou scénou.

Institution of Culture Katowice City of Gardens (Polsko)

Martyna Markowska

Martyna je vedoucí uměleckého plánování v Institution of Culture Katowice City of Gardens, kde má na starost dramaturgii jazzového Katowice JazzArt Festival a na world music zaměřeného festivalu Gardens of Sounds. Specializuje se na kurátorství interdisciplinárních a sociálních projektů v rámci programu Katowice - UNESCO Creative City of Music. Byla členkou týmu, který v Katovicích v roce 2017 organizoval WOMEX a působí v představenstvu Europe Jazz Network. V roce 2019 zasedala v programovém výboru European Jazz Conference v Novaře.

Donos Kulturalny (Polsko)

Krzysztof Komorek

Krzysztof je žurnalista, zakladatel blogu Donos kulturalny, věnujícího se mapování současné polské i mezinárodní jazzové scény. Dále pracuje jako redaktor webů jazzpress.pl, polishjazz.blogspot.com a píše pro prestižní polské magazíny JazzPress a JazzForum. Pravidelně tvoří příspěvky pro Radio Jazz FM a organizuje sérii koncertů Kino Jazz.

musicadomundo/JazzNacht Zollverein (Německo)

Christoph Giese

Christoph pracuje na volné noze jako přispěvatel do různých tištěných i online publikací, mezi kterými nechybí ani renomované německé časopisy Jazz thing a Jazz thetik. Vede svou vlastní koncertní agenturu musicadomundo, která pořádá koncerty zahraničních umělců z jazzové a world music scény. Christoph je rovněž spoluzakladatelem a uměleckým ředitelem festivalu „JazzNacht Zollverein“ organizovaného každoročně v Zeche Zollverein, historické památky spadající pod ochranu světového dědictví UNESCO v německém Essenu.

CONCERTO-Magazine (Rakousko)

Herbert Höpfl

Herbert pochází z rakouského Waidhofenu. Působí jako editor dvouměsíčníku CONCERTO-Magazine, jediného rakouského časopisu věnujícího se žánrům jazz, blues, world music a pop. Je také pořadatelem tradičního festivalu International Music Festival Waidhofen, který se zaměřuje na alternativní hudební styly.

Jazz & The City in Salzburg (Rakousko)

Friederike Adolph

Friederieke nedávno dokončila magisterská studia mediální a kulturní vědy a uměleckého managementu. Momentálně působí v Hamburku a pracuje s Tinou Heine, uměleckou ředitelkou festivalu Jazz & The City v Salzburgu. Friederike je její programovou asistentkou a zodpovídá za produkci festivalu.

jazz.sk (Slovensko)

Boris Čellár

Boris je slovenský kytarista, zpěvák a skladatel. Pohybuje se na slovenské i zahraniční hudební scéně a kromě svých četných hudebních aktivit se realizuje i organizačně: je zakladatelem hudebního portálu jazz.sk, realizátorem slovenských Cen za nejlepší jazzové album s názvem ESPRIT a podporovatel mladých talentů díky soutěži Jazz START UP.

mica - music austria (Rakousko)

Helge Hinteregger

Helge pracuje jako projektový manažer v proexportní kanceláři mica - music austria od roku 1994. Podílel se na několika zásadních kulturních projektech nejen v Rakousku, ale i dalších evropských zemích. Stojí za mnoha kreativními a organizačními činnostmi v rámci proexportních aktivit mica-music austria v žánrech jazz a world music.

Poysdorf Jazz & Wine Summer/Jazz Werkstatt Poysdorf (Rakousko)

Bernhard Wiesinger

Bernhard je aktivní jazzový saxofonista, který studoval mimo jiné na prestižní Berklee College of Music a hraje s mnoha renomovanými umělci po celém světě. Zároveň od roku 2009 pořádá mezinárodní festival Poysdorf Jazz & Wine Summer/Jazz Werkstatt Poysdorf.

Colours of Ostrava (Česká republika)

Pavla Slívová

Pavla Slívová pracuje od roku 2009 jako dramaturg, booker a produkční festivalu Colours of Ostrava. Začínala jako produkční v klubu TEMPL v době zlaté éry ostravské Stodolní ulice. Pravidelně navštěvuje evropské konference jako IFF, WOMEX, ILMC, Eurosonic.

Jazzarium Foundation (Polsko)

Radek Korczak

Radek navštěvoval varšavské jazzové kluby díky svým rodičům v devadesátých letech už jako malé dítě. Když byl starší, vyzkoušel v hudebním sektoru postupně mnoho pozic - živil se jako stagehand, crew manager, tour manager, až se dostal k promotérské pozici jazzového festivalu, na které je dodnes.