Back To Top

Delegáti

Jazzmeile Thüringen (Německo)

Thomas Eckardt

Thomas se narodil v Jeně, v bývalé NDR. Vystudoval fyziku a následně se tímto oborem živil ve společnosti Carl Zeiss. Vedle toho však výrazně ovlivňoval dění na východoněmecké scéně. V roce 1980 pomáhal zrodu jazzclubu Jazz in Paradise a po politickém převratu v roce 1990 založil festival Jazzmeile Thüringen, na němž dodnes působí v pozici uměleckého ředitele. V roce 2013 jeho festival získal prestižní ocenění Art Award Svobodného státu Durynska.

Jazzclub Tonne (Německo)

Steffen Wilde

Steffen začínal ve svém rodném Halle jako dramaturg jazzové koncertní řady v Turm Jazzclub a na International Moritzburg Jazzfestival. Od roku 1997 do roku 2012 působil ve vlastní bookingové agentuře Subtone Concerts a mezitím se roku 2009 stal také výkonným a umělecký ředitelem klubu Jazzclub Tonne v Drážďanech. Steffen je rovněž členem německé Bundeskonferenz Jazz/Federal Jazz Conference a uměleckým ředitelem Jazz Talentzz v Lipsku.

Earth Music (Česká republika)

Dušan Svíba

Dušan je booking agent (Earth Music), umělecký ředitel festivalu Colour Meeting (od r. 2001) a promotér pražské koncertní série Earth Music Concerts. Mezi umělce, které zastupuje, patří Dubioza kolektiv, Omer Klein, Cash Savage & The Last Drinks, Invisible World, Džambo Aguševi Orkestar, Tim Eriksen, Mina Agossi, Terne Čhave, David Pomahač aj. Je členem grantové komise MKČR, dramaturgické rady SoundCzech, místopředsedou Music Managers Forum CR a podílel se na založení České obce hudební (ČOH).

Teddy D Promotions Ltd. (Irsko)

Dominic Reilly

Dominic je ředitelem společnosti Teddy D Promotions Ltd., která se již od roku 2012 věnuje pořádání koncertů se sídlem v irském Dublinu. Jeho společnost místnímu publiku již představila umělce jako Ahmad Jamal, Charles Lloyd, Joey Alexander, The Manhattan Transfer či Avishai Cohen, ale uvedla rovněž nově vznikající počiny, jako jsou Shalosh, Olivia Trummer, Gilad Hekselman, Libor Šmoldas a Beka Gochiashvili. Po rozvolňování restrikcí spojených s Covid-19 se snaží obnovit pravidelné pořádání koncertů v dublinském klubu Lost Lane, kde se věnuje zejména prezentaci zámořských kapel.

Jazz Festival in Steyr (Rakousko)

Peter Guschelbauer

Peter je zakladatelem hudebního vydavatelství Alessa Records zaměřeným na jazz, world music a blues (podílel se již na více než 500 albech). Kromě toho založil a umělecky řídí několik rakouských festivalů a hudebních eventů improvizované hudby a jazzu. Patří mezi ně například Jazz festival in Steyr, bluesová koncertní řada Tuesday the Bluesday v Linci pořádaná ve spolupráci s komorou práce a STIWA Jazzforum v Hagenbergu.

Ronnie Scott's Jazz Club (Velká Británie)

Paul Pace

Klub Ronnie Scott's zůstal ústředním motivem Paulovy celoživotní lásky k jazzu. Paul se během posledních deseti let zaměřil na prezentaci evropského jazzu v Londýně, zejména na spolupráci s norskými, českými, lotyšskými a nizozemskými hudebníky. Zároveň je neochvějně propojen se současnou pulzující světovou i britskou scénou.

Jazz im Hof (Rakousko)

Caroline Berchotteau

Caroline pochází z Francie a vystudovala hru na klavír, muzikologii a umění na pařížské univerzitě Sorbonne. Po pracovních zkušenostech v několika různých organizacích v současné době působí v rakouském St. Pölten a pracuje jako umělecká ředitelka místního Jazz im Hof a Festivalu barokní hudby St. Pölten (Barockfestival St.Pölten). Na obou festivalech uvádí lokální i zahraniční umělce ze světové nejen jazzové scény.

Donos Kulturalny (Polsko)

Krzysztof Komorek

Krzysztof je žurnalista, zakladatel blogu Donos kulturalny, věnujícího se mapování současné polské i mezinárodní jazzové scény. Dále pracuje jako redaktor webů jazzpress.pl, polishjazz.blogspot.com a píše pro prestižní polské magazíny JazzPress a JazzForum. Pravidelně tvoří příspěvky pro Radio Jazz FM a organizuje sérii koncertů Kino Jazz.

JazzNacht Zollverein (Německo)

Christoph Giese

Christoph pracuje na volné noze jako přispěvatel do různých tištěných i online publikací, mezi kterými nechybí ani renomované německé časopisy Jazz thing a Jazz thetik. Vede svou vlastní koncertní agenturu musicadomundo, která pořádá koncerty zahraničních umělců z jazzové a world music scény. Christoph je rovněž spoluzakladatelem a uměleckým ředitelem festivalu „JazzNacht Zollverein“ organizovaného každoročně v Zeche Zollverein, historické památky spadající pod ochranu světového dědictví UNESCO v německém Essenu.

Nouvelle Prague (Česká republika)

Anna Mašátová

Hudební publicistka, manažerka a PR specialistka, ředitelka hudební konference a festivalu Nouvelle Prague. Je zástupkyní šéfredaktora Kulturního magazínu UNI. V současnosti působí na pozici Head of Communications v Ameba Production (festival Rock for People, Prague Summer Festival). Je manažerkou česko-běloruského dua Zabelov Group a písničkáře Davida Pomahače. Zasedá v grantové komisi Ministerstva kultury pro Alternativní hudbu, je členkou dramaturgické rady české proexportní kanceláře SoundCzech.

Spectaculum production (Slovensko)

Saša Pastorková

Saša je zakladatelkou Spectaculum production, nezávislé hudební organizace, která zastřešuje většinu jejich kulturních aktivit. Působí jako kreativní ředitelka hudebních festivalů Zvuk for Štiavnica a Zvuk for Modra. Ve volném čase se věnuje hudební žurnalistice: spolupracuje s etablovanými slovenskými médii jako hudba.sk, jazz.sk a portálem zaměřeným zejména na mladou generaci interez.sk. Má na starost produkci a booking v hudebním vydavatelství Real Music House Bratislava a externí booking pro kreativní prostor Nová Cvernovka v Bratislavě.

Soundczech (Česká republika)

Márton Náray

Márton pracuje v kreativním a kulturním sektoru již více než 20 let. Za tu dobu měl příležitost prozkoumat hudební průmysl ze všech stran: jako manažer obchodu s CD, dramaturg festivalů (Sziget Festival, Babel Sound, Evropský den hudby, OZORA Festival), booking agent, projektový manažer státní proexportní agentury (Music Export v Maďarsku), manažer městského programu, organizátor konferencí (regiON, SoundQuest, Overhead, Nouvelle Prague), promotér klubů (Akvarium Club v Budapešti, West Balkan Club), tour manager, hudebník, moderátor v rádiu a samozřejmě jako hudební fanoušek. Od roku 2018 Márton pracuje jako ředitel České hudební kanceláře / SoundCzech.

mica - music austria (Rakousko)

Helge Hinteregger

Helge pracuje jako projektový manažer v proexportní kanceláři mica - music austria od roku 1994. Podílel se na několika zásadních kulturních projektech nejen v Rakousku, ale i dalších evropských zemích. Stojí za mnoha kreativními a organizačními činnostmi v rámci proexportních aktivit mica-music austria v žánrech jazz a world music.

Poysdorf Jazz & Wine Summer/Jazz Werkstatt Poysdorf (Rakousko)

Bernhard Wiesinger

Bernhard je aktivní jazzový saxofonista, který studoval mimo jiné na prestižní Berklee College of Music a hraje s mnoha renomovanými umělci po celém světě. Zároveň od roku 2009 pořádá mezinárodní festival Poysdorf Jazz & Wine Summer/Jazz Werkstatt Poysdorf.

Colours of Ostrava (Česká republika)

Pavla Slívová

Pavla Slívová pracuje od roku 2009 jako dramaturg, booker a produkční festivalu Colours of Ostrava. Začínala jako produkční v klubu TEMPL v době zlaté éry ostravské Stodolní ulice. Pravidelně navštěvuje evropské konference jako IFF, WOMEX, ILMC, Eurosonic.

Radio Ö1 at ORF / National Austrian Broadcasting Corporation (Rakousku)

Andreas Felber

Andreas žije ve Vídni a již mnoho let se živí jako hudební žurnalista. Jako freelancer psal pro noviny a časopisy v Rakousku a Německu, od roku 2015 se naplno věnuje své funkci vedoucího jazzu, popu a world music v Rádiu Ö1 v Rakouském rozhlasu.

Jazz Jantar Festival (Polsko)

Piotr Rudnicki

Piotr působí jako redaktor, hudební novinář a dramaturg žijící v polském Gdaňsku. V letech 2012 až 2019 pracoval jako hudební kritik portálu jazzarium.pl a za tu dobu má na kontě stovky recenzí. V současné době je dramaturgem a členem organizačního týmu festivalu Jazz Jantar, jednoho z největších a nejstarších jazzových festivalů v severním Polsku, a zaměřuje se na vyhledávání začínajících talentovaných kapel evropské jazzové scény.

INNtöne Festival (Rakousko)

Paul Zauner

Paul je aktivním hudebníkem od poloviny 80. let a měl příležitost hrát s takovými muzikanty jako jsou David Murray, George Adams nebo Kirk Lightsey. Založil a vede svůj vlastní jazzový festival INNtöne v Diersbachu. Paul také vlastní malý nezávislý jazzový label PAO Records, který se soustředí na vydávání nahrávek mezinárodních jazzových hvězd i mladých rakouských talentů.

Stockwerkjazz Graz, Jazzfestival Leibnitz (Rakousko)

Otmar Klammer

Otmar žije ve Štýrském Hradci a pracuje jako hudební žurnalista pro Kleine Zeitung a hudební časopisy. Má rovněž svůj program v rozhlasovém vysílání. V roce 1994 založil jazzový klub StockwerkJazz, v němž dodnes působí jako ředitel. Je také uměleckým ředitelem Mezinárodního jazzového festivalu v Lipnici.

Mladí ladí jazz (Česká republika)

Jan Gregar

Jan patří k zakladatelům kulturní organizace Nerudný fest a má již dvanáctiletou praxi na poli organizace festivalů a kulturních produkcí. Sedm let mimo jiné zodpovídal za dramaturgii festivalu Mladí ladí jazz, v roce 2018 se účastnil prestižního německého showcase Jazzahead jako porotce.

Pizza Express Jazz Club (Velká Británie)

Ross Dines

Ross se stará o hudební provoz v Pizza Express, což znamená organizaci více než 1500 koncertů ročně napříč několika hudebními kluby ve Velké Británii, včetně proslulého Pizza Express Jazz Club v Londýně. Jeho aktivity mají široký mezinárodní záběr a Ross se už těší, že se dozví více o českém a rakouském jazzu.

Kulturhaus Sargfabrik (Rakousko)

Lukas Handle

Lukas je členem týmu vídeňského Kulturhausu Sargfabrik a pracuje jako zdejší booker již od roku 2016. V klubu zodpovídá za umělecký management a produkci a je pravidelným účastníkem konference WOMEX.

Polish National Radio Symphony Orchestra (Polsko)

Michal Hajduk

Michal začínal jako nezávislý booker/promotér a manažer kapel a získával zkušenosti jako kurátor v Centru pro současné umění ve Varšavě. Pracoval na tvorbě a vývoji strategie pro alternativní hudební sektor a pod značkou “Don’t Panic! We’re from Poland” spolupořádal mnoho eventů pro propagaci polské hudby po celém světě. Od roku 2019 se podílí na vytváření programu koncertního sálu Polského národního rozhlasového symfonického orchestru (NOSPR).

Budapest Music Center, Opus Jazz Club (Maďarsko)

Abel Petneki

Abel třetím rokem pořádá koncerty jazzové a klasické hudby v Budapest Music Center (BMC) a Opus Jazz Club. Hlavním posláním BMC je prezentace soudobé maďarské a evropské hudby, čehož dosahují díky organizaci více než 400 koncertů ročně. BMC tak funguje jako místo pro konání koncertů, nahrávací společnost, hudební knihovna, informační centrum a kreativní prostor.

Piano Centrum C.Bechstein Praha (Česká republika)

Patrick Marek

Patrick je považován nejen za předního českého jazzového fotografa, jehož záběry jsou přebírány i zahraničními časopisy a servery: titulní strana amerického Bass Playeru (Avishai Cohen), Jazz Japan, Modern Drummer, Rock & Pop, Mladá fronta a v mnoha dalších, ale dostal se i do širšího povědomí příznivců světového jazzu. Je zakladatelem a porotcem prestižní světové soutěže Jazz World Photo. Kromě focení se mimo jiné podílí na dramaturgii koncertní série Piano Centrum C.Bechstein Praha a spolupracoval i na dramaturgii jazzového festivalu v Třeboni či na C.Bechstein Satchmo Open Air.

HÖFEFEST St. Pölten (Rakousko)

Patrizia Liberti

Patrizia je v současné době zodpovědná za dramaturgii a organizaci HÖFEFEST St. Pölten v Dolním Rakousku, každoročního festivalu využívajícího soukromá nádvoří a dvorky v centru města, které otevírá veřejnosti prostřednictvím koncertů, uměleckých eventů a čtení. Zabývá se komunikací pro Jazz im Hof Festival St. Pölten a je booking agentkou několika rakouských a italských ansámblů hrajících starou hudbu nebo jazz. Patrizia připravuje společně s Caroline Berchotteau nový cyklus jazzových koncertů v St. Pölten.

Jazz Forum (Polsko)

Asia Pieczykolan

Asia je šéfredaktorkou polského jazzového časopisu Jazz Forum. Kromě toho působí jako pořadatelka jazzových koncertů, je ředitelkou a produkční Jazz Forum Showcase, pořádaným festivalem Szczecin Jazz. Tato showcase se poprvé konala v roce 2019 a stala se jednou z nejdůležitějších snah propagujících polský jazz na mezinárodní úrovni. Od roku 2017 každoročně iniciuje platformu pro jazzové kapely na festivalu Pol’and’Rock (dříve nazývaném „Woodstock“), jednom z největších letních hudebních festivalů v Evropě

Dynamite Konzerte/Dynamite Platten (Německo)

Hannes Fröhlich

Hannes vystudoval hudební vědu a v současné době dokončuje magisterské studium v Berlíně, kde působí také jako hudebník a pořadatel koncertů v žánrech pop, psychedelika, jazz a elektronika. Vede malou agenturu Dynamite Konzerte / Dynamite Platten, která pořádá koncertní série v Drážďanech, Lipsku a Berlíně, stará se o booking koncertních turné pro německé i mezinárodní umělce a svým umělcům vydává desky. Hannes dále pracuje jako artist & production manager na berlínském XJAZZ! Festivalu a je také jedním z dramaturgů Jazz Edition Radebeul.

Jazzport (Česká republika)

Jan Hocek

V časech, kdy pracoval jako strojník sklářských automatů, strážný, vrátný, skladník, horník v uranových dolech, reportér, pojišťovací poradce, knihkupec a prodejce hudebních nosičů, tak intenzivně poslouchal hudbu a náruživě se vzdělával. Až se mu splnil sen – o hudbě také píše. V současné době pro Jazzport, HIS Voice a Týdeník Rozhlas.

Jazz & The City in Salzburg (Německo)

Lisa Meier

Lisa studovala umění a kulturní vědu. V současné době působí v Hamburku a spolupracuje s Tinou Heine, uměleckou ředitelkou Jazz & The City v Salcburku. Lisa pracuje jako její asistentka a je zodpovědná za Artist & Production management na festivalu.

skjazz.sk /Slovak Radio (Slovensko)

Patrick Španko

Již během studií na vysoké škole psal články o jazzu pro několik tištěných médií. Po absolutoriu působil jako redaktor a dramaturg se specializací na jazz ve Slovenském rozhlase v Bratislavě, kde má dodnes své pořady. V roce 1989 byl jedním ze zakladatelů Slovenské jazzové společnosti a v roce 2005 založil a dodnes působí jako šéfredaktor slovenského online jazz magazin skjazz.sk.

Radio Proglas (Česká republika)

Milan Tesař

Od roku 1995 je vedoucím hudební redakce Radia Proglas v Brně, kde připravuje mimo jiné pravidelné rozhovory s hudebníky a řadu dalších pořadů o jazzu, world music, blues a příbuzných hudebních žánrech. Moderuje pořad Rozhovor měsíce na stanici Český rozhlas Jazz a o jazzu píše také do tištěných časopisů UNI a Harmonie a na web Brno - město hudby. Je členem mezinárodního panelu rozhlasových publicistů World Music Charts Europe.

Music Works International (Itálie)

Luigi Sidero

Italský agent a promotér Luigi Sidero je veteránem evropské jazzové scény. Spolupracoval s mnoha uznávanými jazzovými umělci a evropskými festivaly. Stal se rovněž zástupcem přední bookingové agentury Music Works International pro střední a východní Evropu. Sám je jazzovým pianistou a ze zkušeností nasbíraných z pozice umělce těží i ve své profesní dráze hudebního promotéra.

CONCERTO-Magazine (Rakousko)

Herbert Höpfl

Herbert pochází z rakouského Waidhofenu. Působí jako editor dvouměsíčníku CONCERTO-Magazine, jediného rakouského časopisu věnujícího se žánrům jazz, blues, world music a pop. Je také pořadatelem tradičního festivalu International Music Festival Waidhofen, který se zaměřuje na alternativní hudební styly.

Mikulášský jazzový festival (Slovensko)

Tomáš Maretta

Tomáš se pořádání jazzových koncertů naplno věnuje od roku 2015. Podílel se na více než 150 vystoupeních různých umělců (Ron Carter, Richard Galliano, Dan Bárta, Hanka G, Wojtek Mazolewski Quintet, Robert Balzar Trio, Ochepovsky Project atd.) a od roku 2019 je členem týmu Mikulášského jazzového festivalu, který tento rok vstupuje do své 17. sezóny.

Club Spatif (Polsko)

Bartek Pazura

Bartek pracuje jako booker a umělecký manažer klubu „Spatif“, legendárního místa ve Varšavě uvádějící jazzovou, impro a avantgardní hudební produkci. Je také členem hudebního kolektivu „Soul Service“, autor mnoha hudebních kompilací; klubový a rozhlasový DJ, muzikant, producent a sběratel vinylů.

Bratislava Jazz Days (Slovensko)

Peter Lipa

Peter - zpěvák, skladatel, hudební organizátor, moderátor, manažer jazzového hudebního života, dlouholetý dramaturg a promotér předního evropského jazzového festivalu Bratislavské jazzové dni (BJD) - se hudbě věnuje od začátku 60. let minulého století. Kromě úctyhodného výčtu kapel, se kterými během své kariéry účinkoval, byl v roce 1976 spoluzakladatelem BJD a moderátorem pravidelného rozhlasového programu o jazzové hudbě. Dále je od roku 1990 prezidentem Slovenské jazzové společnosti, členem dozorčí rady SOZA a předsedou rady Hudebního fondu.

Bratislava Jazz Days (Slovensko)

Katarína Lipová

Kromě toho, že Katarína svá studia zasvětila jazykům (italské bilingvní gymnázium a portugalský jazyk, který studovala na Masarykově univerzitě v Brně), se začala angažovat i v organizaci různých kulturních akcí, koncertů a festivalů (Uprising, Bratislava Jazz Days, Globsec a jiné). V roce 2017 nastoupila jako manažerka do umělecké agentury Rock Pop Bratislava, která je hlavním organizátorem festivalů Bratislavské jazzové dni, Jarné jazzáky, Majáles a další. Kromě zaměstnání v agentuře pracuje jako booking manager pro kapelu Ľudové mladistvá.

Americké jaro (Česká republika

Zdeňka Součková

Zdenka je ředitelkou mezinárodního hudebního festivalu Americké jaro, který řídí od roku 2015. Festival představuje prvotřídní umělce i mladé hudební talenty divákům nejen v Praze, ale i v dalších městech po celé České republice. Program každoročně nabízí koncerty jazzové a klasické hudby. Od doby jejího nástupu se festival nadále dramaturgicky a programově rozšiřuje, daří se jí oslovovat vynikající interprety z USA i ČR. Navazuje nové a významné mezinárodní kontakty a dále je prohlubuje v zájmu profesionálního a kvalitativního růstu festivalu.

Mladí ladí Jazz (Česká republika)

Inka Jurková

Inka vede festival Mladí ladí jazz, na který je hrdá hlavně proto, že bourá žánrové představy termínu jazz a přivádí ke kvalitní hudbě širokou škálu diváků. Muziku, bez ohledu na žánr, považuje za hybnou sílu společenských změn a za ten nejlepší katalyzátor emocí a kreativity. Kromě Mladí ladí jazz šéfuje také Světovému romskému festivalu KHAMORO, který je jejím srdečním projektem již od studií romistiky na FF UK.

Musikfabrik Niederösterreich (Rakousko)

Gottfried Zawichowski

Gottfried je generálním ředitelem „Musikfabrik Dolního Rakouska“, veřejně podporovaného programu na podporu spolupráce mezi umělci a hudebními promotéry se zaměřením na současnou hudbu. Založil „Dolnorakouskou jazzovou akademii“ - síť workshopů se zaměřením na jazz a současnou hudbu. Je také výzkumným asistentem na Dunajské univerzitě v Kremsu (Katedra umění a kulturních studií) a pracuje jako nezávislý producent a dirigent sboru.

Music Works International (Itálie)

Luigi Sidero

Italský agent a promotér Luigi Sidero je veterán evropské jazzové scény, který pracoval s několika uznávanými jazzovými umělci a festivaly v Evropě a stal se rovněž zástupcem booking agentury Music Works International pro střední a východní Evropu. Ve své práci a kariérním postupu těží ze své dlouholeté zkušenosti na hudební scéně i z pozice jazzového pianisty.