Back To Top

Central European Jazz Showcase, který se koná ve dnech 28.-29. 6. v brněnském divadle Husa na provázku, nabídne šanci 12 českým a rakouským talentovaným kapelám prezentovat svou tvorbu mezinárodnímu odbornému publiku. Přítomné publikum totiž bude tvořeno delegáty z řad ředitelů festivalů, novinářů, dramaturgů hudebních klubů a koncertních sálů. Showcase volně navazuje na soutěž mladých jazzových kapel Central European Jazz Competition, kterou JazzFestBrno pořádal v roce 2018 s dlouhodobým rakouským partnerem Jazzwerkstatt Poysdorf.

Vystupující interpreti budou vybraní porotou složenou z českých i evropských představitelů jazzové komunity.

Cíle CEJS jsou zejména zvýšení počtu příležitostí pro setkávání, porovnávání a výměnu zkušeností začínajících jazzových muzikantů a rozšíření možnosti k prezentaci jejich tvorby kulturní veřejnosti na obou stranách hranice.

PROJEKT CENTRAL EUROPEAN JAZZ SHOWCASE JE MOŽNO USKUTEČNIT DÍKY PODPOŘE EVROPSKÉHO FONDU PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ – FONDU MALÝCH PROJEKTŮ RAKOUSKO – ČESKÁ REPUBLIKA. PROJEKT SPOLEČNĚ PŘIPRAVUJE ORGANIZACE JAZZFESTBRNO O.P.S. A JAZZWERKSTATT POYSDORF.