Back To Top

SHOWCASE

Central European Jazz Showcase, který se koná ve dnech 28.-29. 6. 2021 v brněnském divadle Husa na provázku, nabídne šanci 12 českým a rakouským talentovaným kapelám prezentovat svou tvorbu mezinárodnímu odbornému publiku. Přítomné publikum totiž bude tvořeno delegáty z řad ředitelů festivalů, novinářů, dramaturgů hudebních klubů a koncertních sálů. Showcase volně navazuje na soutěž mladých jazzových kapel Central European Jazz Competition, kterou JazzFestBrno pořádal v roce 2018 s dlouhodobým rakouským partnerem Jazzwerkstatt Poysdorf.

Vystupující interpreti budou vybraní porotou složenou z českých i evropských představitelů jazzové komunity.

Cíle CEJS jsou zejména zvýšení počtu příležitostí pro setkávání, porovnávání a výměnu zkušeností začínajících jazzových muzikantů a rozšíření možnosti k prezentaci jejich tvorby kulturní veřejnosti na obou stranách hranice.

PROJEKT CENTRAL EUROPEAN JAZZ SHOWCASE JE MOŽNO USKUTEČNIT DÍKY PODPOŘE EVROPSKÉHO FONDU PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ – FONDU MALÝCH PROJEKTŮ RAKOUSKO – ČESKÁ REPUBLIKA. PROJEKT SPOLEČNĚ PŘIPRAVUJE ORGANIZACE JAZZFESTBRNO O.P.S. A JAZZWERKSTATT POYSDORF.

Pravidla

1. Kolo

Děkujeme všem kapelám za zaslané přihlášky.

Naši porotci právě vybírají 12 kapel, které vystoupí v rámci Rising Star Stage v termínu 28. – 29. 6. 2021.

Výsledky 1. kola budou zveřejněny 1. 9. 2020 v sekci KAPELY.

2. Kolo

Živá vystoupení v délce 30 minut na Central European Jazz Showcase v rámci pódia Rising Star Stage ve dnech  28. – 29. 6. 2021 v Divadle Husa na provázku v Brně.
Kapely vystoupí před delegáty z řad programových ředitelů festivalů, novinářů, dramaturgů hudebních klubů a koncertních sálů. Akce bude přístupná také veřejnosti.

Delegáti budou hlasovat pro nejlepší kapely a dvěma nejlepším kapelám z Rakouska společně s nejlepší kapelou z Česka bude nabídnuto vystoupení v Pizza Express Jazz Club v Londýně v roce 2021.

Podpora projektu

Přeshraniční česko-rakouský projekt s názvem Central European Jazz Showcase podpořený z programu Interreg Rakousko-Česká republika.

Číslo projektu KPF-02-155

CENTRAL EUROPEAN JAZZ SHOWCASE (CEJS) SE USKUTEČNÍ V TERMÍNU 28.–29. 6.  2021 V DIVADLE HUSA NA PROVÁZKU V BRNĚ. BĚHEM DVOUDENNÍ KONCERTNÍ PŘEHLÍDKY SE PŘEDSTAVÍ KAPELY Z ČESKÉ REPUBLIKY A RAKOUSKA. TY BUDOU VYBRÁNY NA ZÁKLADĚ KOMBINACE VOLBY POROTY SLOŽENÉ ZE ZAHRANIČNÍCH PROMOTÉRŮ A NOMINACÍ FESTIVALŮ JAZZFESTBRNO A MLADÍ LADÍ JAZZ. CEJS VOLNĚ NAVAZUJE NA SOUTĚŽ MLADÝCH JAZZOVÝCH KAPEL CENTRAL EUROPEAN JAZZ COMPETITION, KTEROU JAZZFESTBRNO POŘÁDAL V ROCE 2018 S DLOUHODOBÝM RAKOUSKÝM PARTNEREM JAZZWERKSTATT POYSDORF. KAPELY VYSTOUPÍ PŘED DELEGÁTY Z ŘAD PROGRAMOVÝCH ŘEDITELŮ FESTIVALŮ, NOVINÁŘŮ, DRAMATURGŮ HUDEBNÍCH KLUBŮ A KONCERTNÍCH SÁLŮ. FORMÁT SHOWCASE EFEKTIVNĚ PŘEDSTAVUJE VYSTUPUJÍCÍ KAPELY ZAHRANIČNÍM PROFESIONÁLŮM A PODPORUJE TAK PŘÍLEŽITOSTI PRO JEJICH KONCERTNÍ AKTIVITY MIMO DOMÁCÍ PŮDU. PŘÍTOMNÍ DELEGÁTI HLASOVÁNÍM URČÍ TROJICI NEJLEPŠÍCH SOUTĚŽÍCÍCH, KTEŘÍ BUDOU MÍT NÁSLEDNĚ ZAJIŠTĚNO ÚČINKOVÁNÍ V PRESTIŽNÍM LONDÝNSKÉM KLUBU PIZZA EXPRESS JAZZ CLUB. AKCE BUDE PŘÍSTUPNÁ TAKÉ VEŘEJNOSTI.

NA SHOWCASE SE KAPELY MOHOU PŘIHLAŠOVAT OD 12. KVĚTNA DO 31. ČERVENCE 2020 POMOCÍ JEDNODUCHÉHO FORMULÁŘE. ODBORNÁ POROTA SLOŽENÁ JAK Z ČESKÝCH A ZAHRANIČNÍCH PROMOTÉRŮ VYBERE POSTUPUJÍCÍ DO DRUHÉHO KOLA – SAMOTNÉHO SHOWCASE. VÝSLEDKY PRVNÍHO KOLA POŘADATELÉ OZNÁMÍ KONCEM SRPNA.

CÍLE PROJEKTU JSOU PODPORA HUDEBNÍHO EXPORTU, ZVÝŠENÍ POČTU PŘÍLEŽITOSTÍ PRO SETKÁVÁNÍ, POROVNÁVÁNÍ A VÝMĚNU ZKUŠENOSTÍ ZAČÍNAJÍCÍCH JAZZOVÝCH MUZIKANTŮ A ROZŠÍŘENÍ MOŽNOSTI K PREZENTACI JEJICH TVORBY KULTURNÍ VEŘEJNOSTI NA OBOU STRANÁCH HRANICE. 

PROJEKT CENTRAL EUROPEAN JAZZ SHOWCASE JE MOŽNO USKUTEČNIT DÍKY PODPOŘE EVROPSKÉHO FONDU PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ – FONDU MALÝCH PROJEKTŮ RAKOUSKO – ČESKÁ REPUBLIKA. PROJEKT SPOLEČNĚ PŘIPRAVUJE ORGANIZACE JAZZFESTBRNO O.P.S. A JAZZWERKSTATT POYSDORF.